Спадщина та процедура спадкування

 • Прочитано 1271 раз

Як саме відбувається процедура спадкування?

Відповідно до норм чинного законодавства особи, які вважають себе спадкоємцями протягом шести місяців з дня смерті свого родича повинні заявити своє право на спадщину. Для цього спадкоємцям потрібно звернутися до нотаріуса за останнім місцем проживання померлого і написати у нотаріуса заяву про прийняття спадщини (або про відмову від прийняття спадщини- за бажанням спадкоємців). Успадкувати можна всю спадкову масу (все майно), яке передається у спадок, або прийняти рішення та відмовитися від прийняття усієї спадщини.


У зв’язку з змінами у законодавстві у 2016 році, а саме після вступу у дію Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо деяких питань спадкування» №1709 від 20.10.2014 року, спадкоємці, у випадку, якщо померлий проживав у сільському населеному пункті, можуть звернутися з відповідною заявою для отримання спадщини до органів місцевого самоврядування. Тобто реєстрацію прав спадкоємців та безпосередньо оформлення спадщини будуть здійснювати посадові особи відповідної сільської ради.


Для прийняття спадщини спадкоємці до нотаріуса мають взяти паспорт; ідентифікаційний номер; свідоцтво про смерть; заповіт, якщо складався; документ, що підтверджує родинні стосунки; правовстановлюючі документи на все відоме Вам майно, яке буде успадковуватися.


Після написання спадкоємцем заяви про прийняття спадщини нотаріус відкриває спадкову справу та заносить про це данні до реєстру. Всі інші спадкоємці, які будуть звертатися з аналогічними заявами до різних нотаріусів, будуть направлятися до нотаріуса, який відкрив спадкову справу для запобігання існуванню паралельних спадкових справ відносно одного спадку.
Після того як усі спадкоємці заявлять свої права на спадину та після спливу шести місяців з дня смерті спадкодавця необхідно знову звернутися до нотаріуса та написати заяву про видачу свідоцтва по право на спадщину.


Перед зверненням до нотаріуса з вищезазначеною заявою необхідно зробити оцінку майна для визначення нотаріусом скільки податків спадкоємець повинен заплатити в державний бюджет. Разом з тим ставимо до відома, що спадкоємцям 1 та 2 черги, а також у випадку якщо майно, вартість якого оподатковується за нульовою ставкою дану оцінку робити не потрібно так як закон звільняє їх від даного обов’язку.


1 черга-діти спадкодавця (у тому числі зачаті за його життя та народжені після його смерті; народжені у незареєстрованому (громадянському) шлюбі, якщо батько добровільно визнав своє батьківство, або воно визнано у судовому порядку; усиновленні діти; - дружина (чоловік); - батьки.
2 черга -рідні брати та сестри; - бабусі й дідусі (батьки матері та батька.


Право на застосування нульової ставки відповідно до ст. 174 розділу IV Податкового кодексу України мають:
1.Члени сім’ї першого ступеня споріднення (1 черга), які успадковують будь-яку власність ( виняток становить коли спадкодавець або спадкоємець являються нерезидентами).
2. Особа інвалід 1 групи або особа, яка має статус дитини сироти або, дитини позбавленої батьківського піклування, якщо успадковується нерухоме майно, рухоме майно, сума страхового відшкодування.
3.Дитина інвалід, яка успадковує нерухоме або рухоме майно.
4. Будь-яка особа, яка успадковує грошові заощадження або цінні папери часів СРСР.

Після проведення оцінки отримуєте звіт про оцінку майна, проплачуєте видані нотаріусом квитанції, пишете заяву про видачу свідоцтва про право на спадщину та отримуєте дане свідоцтво та відповідну інформаційну довідку, де міститься інформація про реєстрацію свідоцтва про право на спадщину в реєстрі.
Свідоцтво про право на спадщину являється документом, який підтверджує право власності спадкоємця на об’єкт спадщини. Інформаційна довідка підтверджує реєстрацію права власності у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Залишити коментар

Likes-pro! Накрутка и продвижение в соц. сетях!

Читайте також

 • Зразок договору підряду

  Зразок договору підряду

 • Договір підряду

  Договір підряду

    Договір підряду з фізичною особою або іншими словами цивільно-правовий договір.   Фізична особа може виконувати роботи як за трудовим

  Детальніше...
 • Щодо проведення взаєморозрахунків з твердою ціною по ДСТУ

  Щодо проведення взаєморозрахунків з твердою ціною по ДСТУ

  Не мало підприємств України на підставі отриманих  ліцензії та дозволів на виконання  робіт підвищеної небезпеки виконують ремонт та технічне обслуговування

  Детальніше...
 • Чи може ТОВ працювати без директора?

  Чи може ТОВ працювати без директора?

  Чи може ТОВ працювати  без директора. Відповідно до стаття 65 Господарського кодексу України управління підприємством здійснюється відповідно до його установчих

  Детальніше...
 • До ОСББ, ЖБК та ОК, не можуть бути застосовані штрафні санкції у разі перевищення договірної величини споживання електричної енергії (потужності).

  До ОСББ, ЖБК та ОК, не можуть бути застосовані штрафні санкції у разі перевищення договірної величини споживання електричної енергії (потужності).

  НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ ЛИСТ від 29.11.2016 р. N 12856/20.2/7-16 У зв'язку

  Детальніше...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Лічильники