Чи може ТОВ працювати без директора?

  • Прочитано 2346 раз

Чи може ТОВ працювати  без директора.

Відповідно до стаття 65 Господарського кодексу України управління підприємством здійснюється відповідно до його установчих документів на основі поєднання прав власника щодо господарського використання свого майна і участі в управлінні трудового колективу.

Власник здійснює свої права щодо управління підприємством БЕЗПОСЕРЕДНЬО або через уповноважені ним органи відповідно до статуту підприємства чи інших установчих документів.

Отже законодавчо визначено право власника(ів) здійснювати управління підприємством без призначення директора та укладення з ним трудового договору або контракту.

Господарські товариства   із єдиним учасником (засновником) покладають управлінські функції на такого засновника у формі рішення засновника.

Господарські товариства із декількома учасниками (засновниками) управлінські функції можуть покласти на одного із засновників та прийняти рішення у формі протоколу загальних зборів.

Одночасно з прийняттям такого рішення необхідно внести зміни до єдиного державного реєстру у порядку визначеному ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» для надання такому учаснику повноважень здійснювати управлінські функції.

Внесення таких відомостей необхідне в силу приписів  ст.10  Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» відповідно до якої:  «Якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою. Відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, використовуються для ідентифікації юридичної особи або її відокремленого підрозділу, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, фізичної особи - підприємця, у тому числі під час провадження ними господарської діяльності та відкриття рахунків у банках та інших фінансових установах».

Залишити коментар

Читайте також

  • Зразок договору підряду

    Зразок договору підряду

  • Договір підряду

    Договір підряду

      Договір підряду з фізичною особою або іншими словами цивільно-правовий договір.   Фізична особа може виконувати роботи як за трудовим

    Детальніше...
  • Щодо проведення взаєморозрахунків з твердою ціною по ДСТУ

    Щодо проведення взаєморозрахунків з твердою ціною по ДСТУ

    Не мало підприємств України на підставі отриманих  ліцензії та дозволів на виконання  робіт підвищеної небезпеки виконують ремонт та технічне обслуговування

    Детальніше...
  • Чи може ТОВ працювати  без директора?

    Чи може ТОВ працювати без директора?

    Чи може ТОВ працювати  без директора. Відповідно до стаття 65 Господарського кодексу України управління підприємством здійснюється відповідно до його установчих

    Детальніше...
  • До ОСББ, ЖБК та ОК, не можуть бути застосовані штрафні санкції у разі перевищення договірної величини споживання електричної енергії (потужності).

    До ОСББ, ЖБК та ОК, не можуть бути застосовані штрафні санкції у разі перевищення договірної величини споживання електричної енергії (потужності).

    НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ ЛИСТ від 29.11.2016 р. N 12856/20.2/7-16 У зв'язку

    Детальніше...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Лічильники