Щодо проведення взаєморозрахунків з твердою ціною по ДСТУ

 • Прочитано 5921 раз

Не мало підприємств України на підставі отриманих  ліцензії та дозволів на виконання  робіт підвищеної небезпеки виконують ремонт та технічне обслуговування технологічного обладнання та устаткування Замовників, у тому числі державні підприємства, установи, організації що фінансуються з бюджету або належать до державної форми власності.  

Всі угоди із такими підприємствами як правило укладаються виключно через процедуру тендерних торгів за твердою договірною ціною.

Тверда ціна на виконання робіт формується на підставі технічного завдання оголошеного в тендері та  складається відповідно до ресурсних елементно-кошторисних норм на  спеціальні і ремонтно-будівельні роботи за ДСТУ за допомогою ліцензованого програмного  комплексу АВК-5 та подається до тендерної комісії. Після відкриття тендерних пропозицій та акцепту укладається договір підряду із твердою кошторисною ціною.

За умовами такого договору підрядники гарантують виконання всіх робіт у передбачені строки та за встановленою твердою договірною ціною.

Формування вартості робіт здійснюється виключно із застосуванням ресурсних елементно - кошторисних  норм на  спеціальні і ремонтно-будівельні роботи за ДСТУ-Н Б Д.1.1-1:2013 введеного в дію наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 27.08.2013 року №405 та чинного з 01.01.2014 року, на конкретний вид та об’єм робіт за допомогою ліцензованого програмного комплексу АВК-5.

Факт виконання робіт оформлюється за первинним документом «Акт приймання виконаних будівельних робіт» (примірна форма КБ-2в, затверджена у додатку Т ДСТУ БД.1.1-1:2013) та відповідно до вимог п.6.4.3. ДСТУ за яким:  «За твердої договірної ціни взаєморозрахунки провадяться на підставі виконаних обсягів робіт та їх вартості, визначеної в договірній ціні».

Оскільки роботи виконуються на державному підприємстві, крім внутрішніх відділів та служб підприємства,  що перевіряють, об’єм та якість робіт, ці роботи (об’єм, якість, повнота виконання) контролюються державною фінансовою інспекцією  України або в режимі оперативного контролю, плановими та позаплановими контрольними перевірками, а також зустрічними звірками підрядників.

 Саме на цьому етапі, проведення зустрічних звірок, виникають питання які найбільше турбують підрядників, оскільки Державна фінансова інспекція як правило вимагає майже всю фінансову документацію та здійснює її перевірку, хоча така перевірка  не регламентується жодним нормативним актом та не відповідає самій меті зустрічної звірки, а перевірка фінансової діяльності призводить до висновків про завищення вартості робіт.

 Одним із аргументів завищення вартості робіт ДФІ  може наводити або використання меншого робочого часу ніж визначено ресурсно-елементними кошторисними нормами, або відсутність документів, що підтверджують придбання матеріально-технічних ресурсів  які передбачені РЕКН.

Для з’ясування правомірності таких висновків  Ми звернулись до Управління ціноутворення, економіки та договірних цін Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України та отримали таку відповідь.

 

Відповідь МінРегіонБуд

 

 

На нашу думку ця відповідь надана на користь підрядних організацій, оскільки   норми ДСТУ визначають порядок визначення ціни за рахунок використання РЕКН та не забороняє підрядним організаціям можливість скорочення нормативного часу виконання робіт, досягнення економічного ефекту за рахунок економії матеріально-технічних ресурсів, що не вплине на якість виконаних робіт.

Залишити коментар

Likes-pro! Накрутка и продвижение в соц. сетях!

Читайте також

 • Зразок договору підряду

  Зразок договору підряду

 • Договір підряду

  Договір підряду

    Договір підряду з фізичною особою або іншими словами цивільно-правовий договір.   Фізична особа може виконувати роботи як за трудовим

  Детальніше...
 • Щодо проведення взаєморозрахунків з твердою ціною по ДСТУ

  Щодо проведення взаєморозрахунків з твердою ціною по ДСТУ

  Не мало підприємств України на підставі отриманих  ліцензії та дозволів на виконання  робіт підвищеної небезпеки виконують ремонт та технічне обслуговування

  Детальніше...
 • Чи може ТОВ працювати без директора?

  Чи може ТОВ працювати без директора?

  Чи може ТОВ працювати  без директора. Відповідно до стаття 65 Господарського кодексу України управління підприємством здійснюється відповідно до його установчих

  Детальніше...
 • До ОСББ, ЖБК та ОК, не можуть бути застосовані штрафні санкції у разі перевищення договірної величини споживання електричної енергії (потужності).

  До ОСББ, ЖБК та ОК, не можуть бути застосовані штрафні санкції у разі перевищення договірної величини споживання електричної енергії (потужності).

  НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ ЛИСТ від 29.11.2016 р. N 12856/20.2/7-16 У зв'язку

  Детальніше...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Лічильники